لیست بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در تهران

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک به صورت حرفه ای

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک خودرو

تعمیر گیربکس اتوماتیک از موارد ضروری در نگهداری خودرو است. توجه به تعمیر به موقع گیربکس اتوماتیک نقش زیادی در عملکرد و افزایش طول عمر مفید گیربکس دارد. گیربکس های اتوماتیک در مقایسه با گیربکس های دنده ای پیچیده هستند.09199510502 آقای داراب رحیمی

بنابراین پیشنهاد می کنیم که نسبت به تعمیر یا تعویض گیربکس اتومات دقت زیادی کنید.

به نظر تعمیرگاه گیربکس،عدم توجه به این امر سبب می شود که میزان استهلاک خودرو بالا برود. در نهایت سبب ایجاد مشکلاتی نظیر تقه زدن، تعویض نشدن دنده و گاز هرز خوردن در خودرو می شود.

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک می بایست به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا با برخورداری از دانش و تجربه کافی در این زمینه نسبت به تعمیر یا تعویض گیربکس اقدام کند.

مجموعه تعمیرگاه گیربکس در راستای کسب رضایت مشتریان گام های مهمی را برداشته است. شما می توانید با مراجعه  به این مرکز، گیربکس اتومات خود را به شکل مطلوب و با پشتیبانی کامل تعمیر کنید.

تعمیر گیربکس خودروهای چینی

امروزه خودروهای چینی از جایگاه ویژه ای در بازار ایران و جهان برخوردار هستند. خودروهایی مانند آریزو، جک S۵ ، تیگو، برلیانس، جیلی، ام وی ام، بسترن و لیفان را میتوان جز نمونه های پرطرفدار در میان ایرانیان دانست. گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی از ساختاری هیدرومکانیک برخوردار هستند و از طریق ایجاد جریان روغن به گیربکس سبب افزایش قدرت موتور در خودرو می شوند.

همین امر سبب شده است تا رانندگان نسبت به تعمیر گیربکس اتومات چینی حساسیت بیشتری را به خرج دهند. در اصل گیربکس به سرنشین خودرو کمک می کند تا سرعت خودرو را کنترل نماید و از بسیاری از تصادفات در زمان رانندگی پیشگیری کند. تعمیر گیربکس اتوماتیک چینی امری مهم است.

بهتر است که انجام این کار را به دست متخصصین بسپارید تا از این طریق از خرابی زود هنگام گیربکس و سایر لوازم یدکی مرتبط با آن پیشگیری کنید و در هزینه های تعمیر خودرو صرفه جویی نمایید.

تعمیر گیربکس اتومات جک S۵

جک S۵ از خودروهای چینی است. یکی از خدمات تخصصی مجموعه تعمیرگاه گیربکس تعمیر گیربکس جک S5 در مدل های مختلف است. بسیاری از کارشناسان مهم ترین علت خرابی گیربکس اتومات جک S۵   را در تعویض دیرهنگام روغن گیربکس می دانند. این مسئله سبب می شود تا قطعات داخلی گیربکس دچار خرابی گردند و خسارت های سنگینی به آن وارد شود.

از مشکلات رایج جک S۵  که سب تعمیر گیربکس جک S۵ میشود می توان به تقه زدن گیربکس اتومات اشاره کرد. مهم ترین علت بروز این مشکل را می توان در مواردی مانند خرابی سوپاپ جعبه دنده، تنظیم نبودن فشار روغن و شل شدن اتصالات دانست.

همچنین در مواردی مشاهده شده است که بروز مشکلات برقی نیز سبب تقه زدن گیربکس جک S۵  می گردد. برای تشخیص دقیق علت خرابی گیربکس آریزو و تعمیر آن به تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید.

تعمیر گیربکس اتومات جیلی

گیربکس جیلی از از نوع سی وی تی CVT است. در این خودرو روغن به گیربکس راه پیدا می کند و از این طریق گشتاور موتور منتقل می شود.

تعمیر گیربکس جیلی نیز مانند سایر خودروهای چینی به مهارت و تخصص ویژه ای نیازمند است و برای تعمیر آن می بایست از قطعات اصلی این خودرو استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله تعمیر گیربکس جیلی را مطالعه کنید.

مشکلات گیربکس اتوماتیک 206

برخی از مهمترین و رایج ترین مشکلاتی که در گیربکس های اتوماتیک 206 مشاهده میشود شامل موارد زیر است.

 1- ضربه زدن گیربکس از دنده یک به دو در 206

مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک 206

یکی از ایرادات گیربکس اتوماتیک 206، قطعا ضربه زدن یا اصطلاحا تقه زدن این نوع گیربکس می باشد. این مشکل هنگامی رخ خواهد داد که خودرو شما با توجه به شرایط سرعت، اقدام به تعویض دنده از یک به دو می کند.

در این حالت ضربه شدیدی به خودرو شما وارد می شود. توجه داشته باشید که در صورت وجود چنین ایرادی، چراغ چک خودرو شما به هیچ عنوان روشن نخواهد شد. بسیاری از افراد بر این باور هستند که عملکرد این گیربکس بدین شکل است و در صورت وجود ایراد، چراغ چک روشن می شود.

با این حال باید بدانید که مراکز تعمیرگاهی معتبری همچون تک گیربکس به رفع این ایراد می پردازند. توجه داشته باشید که این ایراد از عیب های فابریک و رایج این گیربکس به شمار می رود. معمولا تعمیرکار ها به وسیله روش های خاص خود می توانند به رفع آن بپردازند.
2- داغ شدن بیش از اندازه از مشکلات گیربکس اتوماتیک 206

یکی از مشکلات گیربکس اتوماتیک 206، داغ شدن بیش از اندازه گیربکس می باشد. در واقع با فشار بیش از اندازه بر روی خودرو، ممکن است گیربکس نیز اصطلاحا داغ کند و دنده ها بسیار سخت تر از سوی گیربکس تعویض شوند.

در خودرو های 206 فرانسوی رادیاتور هایی برای این خودرو در نظر گرفته شده است که بسیار کوچک هستند. این رادیاتور ها در کنار گیربکس قرار گرفته و وظیفه خنک کردن گیربکس خودرو را بر عهده دارند، و باید بدانید که عملکرد این رادیاتور اصلا مناسب نیست. با این حال مدل های 1385 به بعد از گیربکس های باکیفیت تری بهره مند هستند که دچار گرمای بیش از اندازه نمی شوند.

گیربکس اتوماتیک برلیانس

گیربکس یکی از مهم ترین ساختارهای خودروهای برلیانس می باشد که در صورت خراب شدن روند حرکت خودرو را مختل می کند؛ بنابراین باید هر چه سریع تر برای تعمیر گیربکس اتوماتیک آن اقدام کرد. این خودرو در دو مدل دستی و اتوماتیک تولید شده است. نوع اتوماتیک این قطعه معمولاً با استفاده از سیستم هیدرولیکی به طور خودکار با تغییر وضعیت خودرو از نظر سرعت، وضعیت دنده را تغییر می دهد.

گیربکس اتوماتیک ۵ سرعته برلیانس نیروی موردنیاز خود را از موتور دریافت و به صورت قدرتی (درنده ۱) یا سرعتی (درنده ۵) تبدیل کرده و آن را به دیفرانسیل و چرخ های خودرو ارسال می کند. این روند کاری تقریباً در تمام مدل های خودرو برلیانس و ماشین های دنده اتومات یکسان است.

تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 207

تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 207 ممکن است به دلایل مختلفی نیاز پیدا کند، از جمله سایش قطعات داخلی، نقص در سیستم هیدرولیک، عدم عملکرد صحیح الکترونیکی و غیره. در زیر مراحل و نکاتی را برای تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 207 بررسی می کنیم:

    تشخیص مشکل: ابتدا باید مشکل موجود در گیربکس تعیین شود. این میتواند با بررسی علائم نامطلوب مانند صداهای غیرعادی، عملکرد نامناسب، لرزش یا نشانگرهای خطا در داشبورد صورت گیرد. برای تشخیص دقیقتر مشکل، بهتر است به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.
    تخلیه روغن: قبل از شروع به تعمیر، روغن گیربکس باید تخلیه شود. این کار میتواند با باز کردن درپوش تخلیه روغن و استفاده از ابزار مناسب صورت گیرد. در این مرحله، میتوانید روغن قدیمی را دور ریخته و روغن تمیز و مناسب جایگزین کنید.

تعویض قطعات: در صورت تشخیص خرابی قطعات داخلی گیربکس، باید قطعات معیوب تعویض شوند. این شامل بلبرینگها، دیسکها، صفحه ها، سیم ها و سایر قطعات مرتبط است. توصیه می شود از قطعات اصلی و با کیفیت استفاده شود تا عمر مفید گیربکس افزایش یابد.

تنظیمات و تعمیرات الکترونیکی: در برخی موارد، مشکلات گیربکس اتوماتیک ممکن است به علت نقص در سیستم الکترونیکی باشد. در این صورت، تعمیرکار باید با استفاده از تجهیزات تخصصی و نرمافزارهای تعمیر و تنظیم، مشکلات الکترونیکی را برطرف کند.

تعویض روغن و فیلتر: پس از تعمیر، روغن گیربکس باید تعویض شود. همچنین، فیلتر روغن نیز باید بررسی و در صورت لزوم تعویض شود. این کار باعث حفظ عملکرد صحیح گیربکس و جلوگیری از آلودگی و سایش زیاد قطعات میشود.

توصیه می شود برای تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 207 به یک تعمیرکار متخصص و ماهر مراجعه کنید. او می تواند مشکل را تشخیص دهد و روش های مناسب تعمیر را انجام دهد تا عملکرد صحیح گیربکس تضمین شود.

مشکلاتی که منجر به تعمیر گیربکس برلیانس می شود

گیربکس اتوماتیک برلیانس با استفاده از یک سیستم هیدرولیک یا کامپیوتری به هدایت جعبه دنده می پردازد، اما اگر به دلیل مشکلات مختلفی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم خراب شود باید هرچه سریع تر و قبل از آسیب دیدن کل ساختار برای تعمیر گیربکس برلیانس خود اقدام کنید. توجه کنید که هزینه تعمیر این قطعه با توجه به اتوماتیک بودن می تواند بسیار بالا باشد، بنابراین با بروز کوچک ترین مشکل برای رفع آن اقدام کنید.

مشکلات رایج گیربکس خودروهای چینی کدامند؟

از مشکلات رایج گیربکس خودروهای چینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تقه زدن: از مهم ترین اشکالات گیربکس این خودروها تقه زدن می باشد. علت بروز این مشکل را میتوان در ایرادات برقی، خرابی یا پارگی در دسته موتور دانست.
 2. زوزه کشیدن: در زمان رانندگی ممکن است که با صدای زوزه کشیدن گیربکس مواجه شوید. مهم ترین علت بروز این امر خرابی دنده های سیاره ای و دیفرانسیل است.
 3. خلاص شدن: خلاص شدن گیربکس اتوماتیک از مشکلات رایجی است که ممکن است برای صاحبان این خودروها اتفاق بیفتد. این مشکل ممکن است که به علت بریده شدن دنده اویل پمپ، هرز شدن پلوس یا خرابی چرخ دنده های داخلی گیربکس رخ دهد.
 4. گاز هرز خوردن: زمانی که روغن کافی به پشت کاسه کلاچ ها نرسد یا صفحه کلاچ ها دچار خرابی شوند، امکان گاز هرز خوردن در گیربکس وجود دارد.

تعمیر گیربکس رنو کپچر

برای تعمیر گیربکس، ابتدا باید به وسیله ابزار هایی گیربکس از خودرو جدا شود تا به طور کامل مورد بازرسی قرار گرفته و دلایل خرابی گیربکس رنو کپچر مشخص شود. اگر مشکل گیربکس با تعمیر برطرف شد، فعالیت های تعمیراتی بر روی آن اغاز شود.

چنانچه بعد از وارسی کامل گیربکس، مشخص شد خرابی در حدی هست که تعمیر پذیر نیست باید گیربکس جدید جای گیربکس قدیمی را بگیرد. باید توجه داشت، تعویض هر قطعه در مرکزی صورت گیرد که معتبر باشد؛ زیرا قرار دادن یک قطعه دست دوم و یا یک قطعه ای که اصلی نیست می تواند مشکلات پیچیده تری را برای خودرو به ارمغان آورد.

تعمیر گیربکس ال ۹۰ دنده ای

تعمیر گیربکس ال ۹۰ دنده ای هم مانند گیربکس اتوماتیک در زمان لازم باید انجام شود. زیرا خرابی این قطعه حساس مشکلات جدی را در رانندگی به وجود خواهد آورد و اگر نسبت به آن بی توجه باشید، ممکن است دچار حادثه رانندگی شوید.
دلایل خرابی گیربکس؛ زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک ال ۹۰ و یا گیربکس دنده ای

داشتن اطلاعات در مورد خودرو برای رانندگان یک امتیاز است. وقتی شما قطعات خودرؤیتان را بشناسید و از خراب شدن آن ها مطلع شوید به تبع تعمیر و تعویض قطعات را هم در زمان مناسب انجام خواهید داد.
در ادامه دلایل خراب شدن گیربکس که شما را مجبور به تعمیر گیربکس ال ۹۰ می کند ذکر شده است.

سرویس های دوره ای گیربکس اتوماتیک

سرویس گیربکس اتوماتیک باید به صورت دوره ای انجام گرفته شود و مدت زمان این سرویس نیز به پیشنهاد شرکت سازنده خودرو بستگی دارد.

تعویض روغن و سرویس دوره ای گیربکس به شما کمک می کند تا میزان طول عمر قطعات گیربکس را ارتقا ببخشید. در حالت کلی بهترین زمان برای انجام این کار وقتی است که کارکرد کیلومتر خودرو در بازه ۲۰۰۰۰-۴۵۰۰۰ قرار دارد

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران

عدم توجه به تعمیر به موقع گیربکس اتوماتیک به مرور زمان سبب بروز خسارات های جبران ناپذیر در قطعات گیربکس می شود. برای پیشگیری از این امر پیشنهاد می کنیم که به مرکز معتبر جهت تعمیر یا تعویض گیربکس مراجعه کنید.تعمیر گیربکس اتوماتیک

از مهم ترین خدمات مجموعه تعمیرگاه گیربکس می توان به مواردی مانند ۱۲ ماه گارانتی گیربکس و قطعات، مشاوره و عیب یابی رایگان و خودرو بر رایگان اشاره کرد.

مراحل تعمیر گیربکس اتوماتیک چگونه است یا نحوه تعمیر گیربکس اتومات چگونه است؟ در این مقاله مراحل تعمیر گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه گیربکس را بررسی میکنیم.

امروزه اکثر خودروهایی که در سطح جهان تولید میشود، از گیربکس های اتوماتیک استفاده میکنند. گیربکس های اتوماتیک رانندگی بسیار راحت تری نسبت به ماشین های دستی دارند، به همین منظور طرفداران بسیار زیادی در سطح دنیا پیدا کرده اند. در کنار مزایای بسیار زیادی که ماشین های اتوماتیک دارند،

معایبی نیز وجود دارد که مهمترین آنها هنگام خرابی گیربکس های اتوماتیک است. چرا که در صورت خرابی گیربکس های اتوماتیک و برطرف نکردن به موقع آن، باعث صدمه دیدن سایر بخش های خودرو میشود و هزینه های بسیار سنگینی برای صاحبان خودرو به ارمغان می آورد.

گیربکس اتوماتیک چیست؟

گیربکس های اتوماتیک از تکنولوژی های بسیار پیچیده و پیشرفته تشکیل شده است که وظیفه انتقال نیرو از موتور به چرخ ها را بر عهده دارد و در صورت خرابی کل خودرو را با مشکل روبرو میکند. گیربکس های اتوماتیک به دلیل حساسیت بالایی که دارند، باید در حفظ و نگهداری آنها بسیار کوشا باشید و با رعایت نکات نگهداری گیربکس اتوماتیک از آن مراقبت کنید.

درباره تعمیر گیربکس اتوماتیک

 گیربکس های اتوماتیک به دلیل پیچیدگی و حساسیت بالایی که دارند، در صورت خرابی آن حتما باید برای برطرف کردن مشکلات به مراکز تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید. تعمیرگاه های غیر حرفه ای توانایی تشخیص مشکلات جعبه دنده های اتوماتیک را ندارند. گاها دیده شده تعمیرکاران غیر حرفه ای با تشخیص ایرادات نابجا باعث بیشتر شدن مشکلات گیربکس شده اند.

یا تعمیرکاران غیر تخصصی بدلیل ناتوانی در تشخیص ایرادات گیربکس سریعا اقدام به تعویض قطعات میکنند، که در نهایت علاوه بر این که مشکلات گیربکس برطرف نمیشود، بلکه باعث دوچندان شدن ایرادات گیربکس میشود و مهمتر از همه وقت و هزینه های زیادی را به صاحبان خودرو تحمیل میکنند.

پس توصیه کارشناسان مجموعه تخصصی گیربکس به صاحبان خودروهای اتوماتیک این است که هنگام مشاهده هر گونه علائم خرابی قبل از مراجعه به تعمیرگاه، حتما کمی وقت بگذارند و درباره نحوه تعمیر گیربکس اتوماتیک و سابقه تعمیرگاهی که مراجعه می نمایند، تحقیق کنند تا گرفتار چنین اشتباهاتی نشوید.

مهم ترین نشانه های خرابی گیربکس اتوماتیک

زمانی که گیربکس خودروی شما دچار مشکل و خرابی شده باشد، شما با نشانه های متعددی مواجه می شوید. این نشانه ها به شما کمک می کنند تا در کوتاه ترین زمان مشکل اصلی گیربکس را پیدا کرده و آن را حل کنید. از جمله این نشانه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وجود مشکل در تعویض دنده

زمانی که گیربکس اتومات خراب شده باشد، شما قادر نخواهید بود به­راحتی دنده را تعویض کنید و دنده سفت می شود. این مسئله می تواند مشکلات متعددی را برای شما به وجود آورد. در واقع شما قادر به کاهش یا افزایش سرعت یا حتی خلاص کردن دنده در زمان ایست نخواهید بود. این مسئله بسیار مهم و حیاتی است و باید سریعاً برای تعمیر گیربکس اتوماتیک اقدام کنید.

سروصدای شدید در گیربکس

یکی دیگر از علائم خرابی گیربکس اتوماتیک وجود سروصدای بیش از حد در آن است. در صورتی که در زمان حرکت سروصدای زیادی از گیربکس به گوش برسد، باید سریعاً برای تعمیر آن اقدام کنید. برخی مواقع این سروصدا به علت فرسودگی یا کمبود روغن نیز در گیربکس اتفاق می­افتد؛ بنابراین بهتر است سعی کنید همواره مقدار روغن و سلامت آن را مورد بررسی قرار دهید.

وجود نشتی در گیربکس

در صورتی که قطعات گیربکس سوراخ شده یا میزان روغن در گیربکس زیاد باشد، نشتی رخ می­دهد. در صورتی که در زمان پارک خودرو در قسمت زیرین آن لکه های روغن مشاهده می­کنید، می توانید اطمینان حاصل کرده که گیربکس نشتی دارد. این نشتی ممکن است آسیب فراوانی به قطعات داخلی گیربکس شما بزند؛ بنابراین بهتر است در کوتاه ترین زمان نسبت به رفع آن اقدام کنید.

احساس لرزش و تقه در گیربکس

در برخی موارد ممکن است زمانی که گیربکس درگیر است، دچار لرزش یا تقه زدن شود. دقت داشته باشید که تقه زدن به هیچ عنوان طبیعی نیست. برای یافتن دلیل این مشکل بهتر است روغن گیربکس را مورد بررسی قرار دهید و از سالم و تمیز بودن آن اطمینان پیدا کنید. در صورتی که روغن مشکلی نداشته باشد، باید توربین را بررسی کنید؛ چراکه در زمان خراب یا سوراخ شدن توربین نیز ممکن است گیربکس بلرزد یا تقه بزند.

بوی سوختگی در گیربکس

یکی دیگر از نشانه هایی که بیانگر نیاز به تعمیرات گیربکس اتومات بوده، بوی سوختگی است. در صورتی که در زمان روشن شدن خودرو و درگیر شدن گیربکس با بوی سوختگی مواجه شدید، بهتر است سریعاً به دنبال یافتن علت باشید. در ابتدا بهتر است اتصالات، سیم ها، سوکت­ها، لنت های ترمز و را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آن ها مطمئن شوید. در صورتی که بوی سوختگی از سمت جعبه دنده باشد، باید گیربکس را مورد بررسی قرار دهید.

صدای زوزه مانند در حالت خلاص

در برخی مواقع در حالت خلاص ممکن است صدایی زوزه مانند به گوش شما برسد. این صدا ممکن است با کوبش و لرزش همراه باشد. در این زمان احتمال دارد جعبه دنده خودرو با مشکل مواجه شده باشد. علاوه بر این، خراب شدن شیر برقی گیربکس اتوماتیک نیز می­تواند دلیل خراب شدن گیربکس باشد. برای حل این مشکل بهتر است در سریع ترین زمان از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

خروج دنده از وضعیت اصلی خود

یکی دیگر از نشانه های خرابی گیربکس اتوماتیک، خارج شدن دنده از وضعیت اصلی خود است. در واقع در این زمان دنده در وضعیت خود باقی نمی ماند و ممکن است از حالت خلاص یا حتی r به سایر دنده ها انتقال پیدا کند و مشکلات متعددی را برای شما به وجود آورد. این مسئله ممکن است به علت وجود مشکل در ساعت گیربکس باشد. برای عیب یابی و تعمیر بهتر است به تعمیرکاران متخصص مراجعه کنید.

درگیر نشدن گیربکس در حالت رانندگی یا درایو

در صورتی که گیربکس در حالت رانندگی درگیر نشود، عملکرد خودرو با مشکل مواجه شده و شما با مشکلات متعددی روبه­رو خواهید شد. در این زمان خودروی شما گاز هرز می خورد و هر چه بیشتر پایتان را روی پدال گاز فشار دهید،

باز هم سرعت تغییری نمی­کند و تنها صدای گاز دادن به گوش می رسد. در این زمان ممکن است سلکتور گیربکس دچار خرابی شده باشد. توجه داشته باشید که به هیچ وجه بدون داشتن تخصص اقدام به تعمیر گیربکس اتوماتیک نکنید.

در صورتی که گیربکس خودروی شما دارای هر یک از علائم بالا است، بهتر بوده سریعاً نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. برای این کار بهتر است خودرو را به نمایندگی های معتبر ببرید و به هیچ عنوان از تعمیرگاه های غیر حرفه ای برای تعمیر گیربکس کمک نگیرید.

برای تعمیر گیربکس اتومات کجا برویم؟

در این مطلب سعی کردیم شما را با نشانه های خرابی و تعمیر گیربکس اتوماتیک آشنا کنیم. در صورتی که گیربکس خودروی شما با مشکلاتی همچون تقه زدن، صدای بلند، لیز خوردن دنده، مشکل در تعویض دنده و مواجه شد،

باید سریعاً نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. برای این کار لازم است از مراکز معتبر تعمیر گیربکس استفاده کنید. این مراکز معمولاً تعمیرکاران حرفه ای و متخصص را در اختیار شما می گذارند.

مراحل تعمیر گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه گیربکس به صورت زیر زیر انجام میشود:

 1. تست و عیب یابی گیربکس مهمترین مرحله تعمیر گیربکس اتوماتیک قبل از هر کاری عیب یابی مشکلات گیربکس اتوماتیک است. چرا که در صورت تشخیص صحیح مشکلات گیربکس در کمترین زمان ایرادات آن برطرف میشود.
 2. در این مرحله کارشناسان گیربکس خودروی شما را با استفاده از دستگاه های مخصوص و پیشرفته، ایرادات گیربکس را بررسی میکنند تا تمام مشکلات شناسایی شود. در صورت نیاز خودروی شما را سوار شده و پس از رانندگی هر گونه ایراد از جمله لرزش، تقه زدن، زوره، تق تق کردن گیربکس و غیره را تست میکنند تا به صورت دقیق مشکلات شناسایی شود.
 3. اگر مشکلات گیربکس خودروی شما جزئی باشد با بهره گیری از تجربه چندین ساله خود بدون باز کردن گیربکس آنها را برطرف میکنند. ولی اگر مشکلات گیربکس حاد باشد به شما  نوع خرابی و مشکلات بوجود آمده را اعلام میکنند.
 4. تعیین نوع خرابی و اعلام هزینه تقریبی در این مرحله پس از تست گیربکس، میزان خرابی و هزینه هایی احتمالی تعمیر گیربکس به صاحبان خودرو اعلام میشود. پس از موافقت صاحبان خودرو مرحله باز کردن گیربکس آغاز میشود.
 5. باز کردن گیربکس اتومات گیربکس خودروی شما توسط تعمیرکاران باتجربه و آموزش دیده به کمک تجهیزات پیشرفته باز میشود.
 6. باز کردن کامل اجزای گیربکس گیربکس خودروی شما در این مرحله به صورت کامل باز شده و قطعات آن جدا میشود. در این مرحله مشخص میشود که چه قطعاتی از گیربکس خودروی شما صدمه دیده است و نیاز به تعویض دارد و چه قطعاتی معیوب شده اند.

قطعاتی که نیاز به تعویض داشته باشند با هماهنگی شما و اعلام هزینه قطعات توسط مجموعه گیربکس تهیه میشود. همچنین قطعاتی که قابل بازسازی باشند و نیازی به تعویض نداشته باشند، توسط تعمیرکاران تخصصی گیربکس بازسازی میشود تا هزینه شما عزیزان افزایش نیابد.

توجه کنید که در مجموعه تخصصی گیربکس کلیه قطعات تهیه شده به صورت اورجینال و اصلی میباشد و به هیچ گونه قطعات فیک توسط این مجموعه استفاده نمیشود. همچنین تمام قطعات استفاده شده دارای گارانتی طلایی هستند که در صورت خرابی بدون دریافت هیچ هزینه ای تعویض میشوند.

شست و شوی گیربکس کلیه قطعات داخلی جعبه دنده و خود پوسته گیربکس با استفاده از دستگاه مخصوص شست و شو میشود تا هر گونه کثیفی از بین برود.

مرحله تعویض قطعات در این مرحله قطعاتی که تهیه شده اند، توسط تعمیرکاران به صورت اصولی و حرفه ای بر روی گیربکس سوار میشود و سپس توسط کارشناسان قبل از سوار کردن گیربکس بر روی خودرو تست میشود.

سوار کردن گیربکس پس از تعویض و بسته شدن گیربکس وقت آن رسیده که گیربکس بر روی خودرو سوار شود. سوار کردن گیربکس و تنظیم کردن آن بسیار حساس است و اگر به خوبی این کار انجام نشود، تمام زحمات و هزینه های خرج شده به هدر میرود. بنابراین این مرحله توسط تعمیرکاران حرفه ای در گیربکس انجام میشود.

 1. تست گیربکس پس از سوار گیربکس نوبت به تست ٖآن میرسد. در این مرحله مجددا گیربکس خودرو با استفاده از دستگاه های پیشرفته تست میشود تا معلوم شود که مشکلات برطرف شده است یا نه. همچنین مجددا کارشناسان گیربکس خودرو را برای تسط سوار میشوند تا مطمئن شوند که ایرادات به طور کامل برطرف شده است.
 2.  تحویل خودرو با گارانتی کتبی پس از اتمام کار و تست خودرو اگر مشکلات به طور کامل حل شده باشد، و صاحب خودرو این موضوع را تایید کند، مرحله تسویه حساب میرسد. کلیه قطعات و کارهای انجام شده در گیربکس بر اساس فاکتور معتبر انجام میشود و پس از تسویه حساب فاکتوری که به مشتری داده میشود، از همان روز، گارانتی خدمات و تعمیرات گیربکس با مهر تعمیرگاه گیربکس به مدت یک سال آغاز میشود.
 3. مزایای گارانتی گیربکس اگر به هر دلیلی مشکلی در گیربکس خودروی شما رخ دهد و مربوط به خدمات و قطعاتی که تعمیرگاه گیربکس ارائه کرده است باشد، میتوانید به تعمیرگاه مراجعه کنید تا بعد از بررسی کارشناسان ما، بدون دریافت هیچ هزینه ای مشکلات جعبه دنده شما برطرف شود.

چه زمانی برای تعمیر گیربکس اتوماتیک اقدام کنیم؟

اگر احساس میکنید که در گیربکس اتوماتیک خودروی شما ایرادات یا مشکلاتی وجود دارد، بهتر است هرچه سریعتر به یک تعمیرکار تخصصی گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید تا به سایر بخش های خودرو صدمه نزند.

برخی از علائم مهم که با مشاهده آنها بهتر است به تعمیرگاه مراجعه کنید، مانند:

 1. شنیدن صداهای عجیب و غریب مانند: زوزه، جیر جیر، تق تق و غیره
 2. روغن ریزی گیربکس
 3. قاطی کردن دنده ها
 4. خلاص شدن ناگهانی دنده ها
 5. اگر احساس بوی سوختگی میشنوید.
 6. اگر دنده به خوبی جا نمیرود.
 7. بالا رفتن دور موتور
 8. داغ شدن بیش از حد گیربکس
 9. لرزش گیربکس
 10. روشن شدن چراغ گیربکس اتوماتیک و ...

توجه کنید که در اکثر اوقات با مراجعه به موقع به یک تعمیرکار میتوانید، از بیشتر شدن مشکلات جلوگیری کنید و بدون اینکه گیربکس خودروی شما باز شود ایرادات بوجود آمده را برطرف کنید.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

قبل از پرداختن به موضوع هزینه باید این نکته را یادآوری کرد که سرویس دوره ای خودروهای اتوماتیک را دست کم نگیرید. این کار باعث کاهش هزینه های گزاف تعمیر در آینده ای نه چندان دور خواهد شد. سرویس های دوره ای در مورد گیربکس هم صدق می کند. به این ترتیب بهتر است خودرو اتوماتیک خود را به صورت دوره ای سرویس کنید تا هزینه های شما تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین عامل نوع مشکل است. هر چقدر مشکل و رفع آن سخت تر باشد، قطعاً هزینه تعمیر هم افزایش پیدا خواهد کرد. موضوع مهم بعدی تعویض یا تعمیر قطعات است. اگر قطعه ای دچار خرابی شود و نیاز به تعویض وجود داشته باشد، هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک هم بیشتر خواهد شد. به این عوامل دستمزد تعمیرکار را هم باید اضافه کنید. به هر صورت تعمیرگاه های مجاز و معتبر، معمولاً هزینه منصفانه و معقولانه ای را دریافت می کنند.

درباره تعمیرگاه گیربکس

تعمیرگاه گیربکس یکی از مراکز تخصصی تعمیر انواع گیربکس های اتوماتیک در تهران است که از سال 1382 به صورت تخصصی فقط در ضمینه تعمیرات انواع گیربکس های اتوماتیک فعالیت میکند. این مجموعه مجهز به پیشرفته ترین امکانات بروز دنیاست و از پرسنل و تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه تشکیل شده است که به عملکرد کلیه گیربکس های اتوماتیک موجود در بازار ایران آشنایی کافی دارد و به راحتی میتوانند ایرادات گیربکس را قبل از تعمیرات آن تشخیص دهند.

همچنین عیب یابی و تشخیص ایرادات گیربکس های اتوماتیک در تعمیرگاه گیربکس اتومات گیربکس به صورت رایگان انجام میشود. شما میتوانید برای عیب یابی رایگان گیربکس اتوماتیک خودروی خود با کارشناسان مجموعه گیربکس تماس بگیرید و فقط رزرو کنید تا در زمان تعیین شده به تعمیرگاه مراجعه نمایید.

انتخاب تعمیرگاه مناسب برای رفع مشکل گیربکس اتوماتیک

بعد از این که متوجه وجود مشکل در گیربکس اتوماتیک خودرو خود شدید، اولین کار شما باید پیدا کردن یک تعمیرگاه مناسب و معتبر باشد. چرا که اگر تعمیر گیربکس را به تعمیرگاه های نامعتبر بسپارید، علاوه بر رفع نشدن مشکل، هزینه سنگینی را هم متحمل خواهید شد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک، یک کار کاملاً تخصصی محسوب می شود. به همین دلیل نباید به هر فرد و تعمیرگاهی اعتماد کرد. معمولاً تعمیرگاه های تخصصی برای خودروهای اتوماتیک وجود دارند که با دریافت هزینه مناسب، اقدام به تشخیص و رفع عیب گیربکس می کنند. با این اوصاف باید به دنبال پیدا کردن تعمیرگاه تخصصی و مناسب باشید. تعمیرگاهی که علاوه بر در اختیار داشتن پرسنل مجرب و متخصص از ابزار و تجهیزات مناسبی هم برخوردار باشد.

کلام پایانی

امروزه خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک، جای خودروهای کلاسیک را در بازار گرفته اند. گیربکس این خودروها هم ممکن است به مرور دچار خرابی شود. وقتی گیربکس اتوماتیک دچار خرابی می شود، علائم مشخصی دارد. با توجه به این علائم، می توان تا حد زیادی به وجود مشکل در گیربکس اتوماتیک پی برد. گام بعدی پیدا کردن تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است. بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک، باید از کادر تخصصی قدرتمند و تجهیزات مدرن استفاده کند. هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک هم به عوامل متعددی، ازجمله نوع مشکل، دستمزد و بستگی دارد.

خانهارتباط با ما